SPIRITUÁLNÍ SLOVNÍČEK

andel-harmonie.jpg

Baňkování

je přikládání skleněných kulovitých nádobek s nahřátým vzduchem, ve kterých se při ochlazování vytváří podtlak, který způsobí přisátí na pokožku. Baňky se používají především při bolestech pohybového aparátu. Podtlakem, který po přiložení baňky vznikne, se část kůže i podkoží vtáhne do baňky, čímž dojde k popraskání drobných cévek - vlásečnic a utvoří se malý krevní výron, zrychlí se prokrvení a dojde k odplavení nahromaděných škodlivin.

Fonoforéza
možno přeložit také jako tónová akupunktura. Tyto tzv. ladičky jsou pro mě velkým pomocníkem pro celkové harmonizování lidského těla. Každá z nich má svůj přesný počet Hz a jasné zaměření. Víme, že většina našeho těla se skládá z vody, která je pro použití ladiček dokonalým vodičem. Tato neinvazivní metoda je příjemná a učinná, používá se jak na těle tak do čaker či aury.

Moxování

Při moxování se užívá tepla a kouře z léčivé moxy, která se pouze přikládá do určité vzdálenosti od daného bodu či místa, které je potřeba ošetřit. Jedná se o tzv. nepřímou metodu. Moxování napomáhá zvyšování obranyschopnosti organismu tím, že zahřívá a zrychluje látkovou výměnu, zvyšuje prokrvení.

Numerologie

Je pradávná věda, která zkoumá datum narození člověka z pohledu čísel s cílem dospět k lepšímu pochopení jeho osobnosti. Čísla nám poví více o našich povahových schopnostech a slabostech, nadáních a předpokladech.

Datum narození odráží kosmické vlivy a formuje celý život. Každé číslo nese určitou vibraci a ovlivňuje ho jiná planeta.

Numerologie si nevšímá jen jednotlivých čísel v datu narození, ale pracuje s dalšími čísly jako je životní, psychické, jmenné atd..

To nám otvírá nejenom oči, ale i srdce. Pochopíme lépe druhé a můžeme zlepšit komunikaci a rodinné vztahy.

Můžeme nahlédnout do minulosti a budoucnosti skrze tzv. devítileté vibrační cykly a podívat se na partnerskou numerologii.

Datum narození specifikuje to, co jsme dostali do vínku a jméno ukazuje směr našeho vývoje…….

Ušní svíce

terapie je založena na principu komínového efektu. Hořící svíce vložená do ucha působí na vnitřní mikrosystém ucha a pomáhá uvolnit napětí v hlavě i v těle. Tím se zlepší sluch, uvolní se tlak v hlavě a uších a pročistí se dutiny. Svíce jsou vhodné: při hučení a tlaku v uších, migrénách, nemocích dutin, nespavosti, depresích a únavě. Kontraindikace je při alergii na včelí vosk, perforaci bubínku a akutním zánětu středního ucha.

Terapie skrze Vyšší Já

...je alternativní terapie, je to nová metoda prostřednictvím Vyššího Já (sboru duchovních bytostí). Pracuje se s duší klienta, vyhledávají se bloky, překážky a negativní energie. Terapeut pomocí kyvadla vyhledává programy, které způsobují klientovi problémy. Potom dochází k jejich vyčištění a odstranění. Většinou jsou to zablokované čakry a škodlivé energie z minulých životů (přísahy, sliby, smlouvy, kletby, sebetrestání, ....).

Zadržováním negativní energie z minulých životů může být hlavním důvodem nemoci nebo disharmonie v tomto životě. Mnohé se aktivují, když dosáhnete určitého věku nebo zažijete tzv. spouštěcí situace.

Při této terapii je nutná aktivní spolupráce klienta, jeho vědomá ochota přijmout změnu. Mnoho klientů totiž žije v představě, že terapeut vyčistí a odstraní problémy a on na sobě nebude muset pracovat. Ale jen prací na sobě samém, naším aktivním přístupem k problémům se zbavujeme nemocí. Terapeut pouze spouští daný proces a je na Vás klientech, jak toho využijete.

Je to tak, že asi 60% podílu práce je na klientovi a 40% na terapeutovi. Nastává doba, kdy přestane fungovat způsob léčby medikací, kdy očekáváme výsledek nejlépe v horizontu několika hodin, nejhůře dní... Máme si uvědomit, že potlačení symptomů není vyléčení.

 Takto pracovat se dá i na dálku, ale alespoň při prvním působení je dobrý osobní kontakt. 

 Poskytované služby:

- diagnostika, vyhledávání zatížených míst pomocí automatické kresby, Reiki, Terapie Vyššího Já, reflexologie, kresba duše z data narození

- Bachova květová terapie - působení na emocionální duševní rovinu, odblokování duševních a fyzických bloků a to i na zvířatech

- Gemmoterapie - využívá výtažky z pupenů rostlin, detoxikace organismu, tato terapie je vhodná i pro zvířátka

- Karty - nahlédněte do variant řešení, konfrontace s minulostí a přítomností

- Alternativní léčba - individuální poradenství, doporučení přírodních produktů k regeneraci organismu, fytoterapie 

Na konzultace, terapie a výklad karet je nutné se předem objednat

Toltécká cesta rekapitulace

...je cesta léčení ran z minulosti. Není to regresní terapie, ale technika založena na dávných toltéckých cvičeních, které vedou ke změně náhledu na život a sebe samého.

Umožňuje znovu prožívat a lépe řešit stresující události vyplývající například z narušených vztahů, z dětství a minulých životů.

Dochází k uvolnění blokací a k přívalu pozitivní energie.

Reflexní terapie

...Je metoda využívající reflexní body a reflexní plošky převážně na chodidlech, na které se působí tlakem. Tyto plošky souvisí s jednotlivými orgány a pomáhají diagnostikovat skryté příčiny nemocí.

Reflexní terapie byla od pradávna užívána v Asii a v Egyptě. Na Západě se provádí od počátku 20. století a dnes se používá jako doplňková medicína. Největší podíl na zviditelnění reflexní terapie v Čechách má Jiří Janča.

Kromě preventivní funkce pomáhá řešit akutní i chronické problémy a urychluje rekonvalescenci.

Účinky reflexní terapie:

- diagnostika a posílení oslabených orgánů

- preventivní působení na celé tělo

- uvolnění bloků

Kdy není vhodná:

- při horečce a infekčních onemocněních

- trombóze a otevřených ránách

- opatrně v těhotenství

Shiatsu masáže

Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda, teoretickou základnu mu poskytuje tradiční čínská medicína. Řadí se mezi masážní techniky, ale rámec masáže značně přesahuje.
V překladu shiatsu znamená tlak prsty. Pomocí palců, prstů a dlaní, ale též kolen, loktů nebo chodidel, je znovu obnovována energetická rovnováha těla. Cílem shiatsu je podporovat proces sebeuzdravování a osobního růstu skrze vyrovnávání energie Ki/Čchi v těle. Tělesně-duševní pohoda člověka jako jednota těla, mysli a duše závisí na harmonickém toku této energie. Shiatsu masáž zvyšuje sebeuvědomění, citlivost a uvolňuje napětí. Podporuje a vyživuje životní sílu.

Typické sezení shiatsu trvá 60 - 90 minut. Určitý časový úsek je věnován pohovoru s klientem a určováním energetické nerovnováhy, jež je prováděna formou dotazování, pohledem a pohmatem. Samotná masáž by měla trvat asi hodinu. Provádí se v oblečení na futonu na zemi, proto je dobré s sebou mít nějaké pohodlné bavlněné kalhoty, triko a ponožky.

Jedním ošetřením je možné odstranit nebo zmírnit potíže jako jsou různé aktuální bolesti (hlava, oči, břicho, menstruace), akutní únava, neklid, přepracovanost, apod. Opakovaným působením lze významně ovlivnit různé dlouhodobější potíže tělesné (chronická únava, PMS, trávicí potíže, gynekologické apod., ale i psychické - strach, nervozita, hněv, deprese). Témata, které se otevřou při ošetření drah, je dobré, ba přímo žádoucí vnést i do svého života, pokud chcete své potíže opravdu řešit.

Shiatsu je tedy vhodné, pokud se cítíte přetažení a občas Vás pobolívá hlava. Pálí oči z celodenního sledování monitoru. Bolí vás často záda. Jste unavení a všechno na vás padá. Účinky masáže jsou hluboce relaxační a zároveň posilující a osvěžující. Shiatsu masáže poskytované terapeutem s patřičným výcvikem, podporuje obecné zdraví a může být užito jako prevence péče o zdraví. Může také pomoci lidem procházejícím krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny.

Indikace:
- napomáhá při odstraňování širokého spektra fyzických obtíží
- chronické potíže trávicí, gynekologické, dýchací
- PMS, bolesti hlavy, zad, VKT, NKT
- psychosomatické potíže - astma, bolesti bez patologického nálezu
- potíže v těhotenství - bolesti zad, zácpa, otoky
- potíže pohybového aparátu.aj.
- a hlavně jako prevence výše uvedeného

Kdy není vhodné (kontraindikace) !!!
- první trimestr těhotenství
- rakovina (po dohodě s lékařem je možné)
- akutní onemocnění
- psychóza léčená psychofarmaky

Přírodní chemoterapie

Dovoluji si nabídnout jiný přístup k léčbě rakoviny. Je několik cest, jak přistupovat k této nemoci, ale nejdůležitější je se podívat na příčinu nemoci, která leží mnohdy tam, kde by nás nenapadlo hledat. Bez příčiny totiž nemůže být následek.

Potom bývá cesta přes andskou fytoterapii a terapii jinými úžasnými přírodními prostředky jen doplňková.

Přijďte si pro srdíčko na dlani a novou cestu.

Havajská masáž Lomi Lomi

Aloha!

Masáž je jednou z nejstarších a nejsilnějších forem léčení a lomi lomi je jedním z nejdůkladnějších druhů masáže. Čím je masáž lomi lomi tak zvláštní a jak se odlišuje od ostatních druhů masáží?

Slova lomi lomi znamenají jednoduše masáž. Je to unikátní léčebná masáž, která pochází od starých Polynésanů a především od mistrů-léčitelů z Havaje. Abychom porozuměli hloubce masáže lomi lomi, je potřeba mít určitou znalost havajské filosofie huna a toho, jaký je vztah mezi hunou, masáží a léčením.

Základním kamenem filosofie a spirituální stezky Huna je tvrzení, že všechno hledá harmonii a všichni touží po lásce. Jak se to týká masáže? Toto spojení huny a masáže lépe pochopíme pomocí překladu termínu lomi lomi jako masáže milujících rukou. Důvodem je jemná a hluboká práce ve svalech skrze dlouhé, plynulé a tělo oživující tahy umožňující příjemci uvolnit se, spočinout a pouze být. Ačkoli je technika důležitou částí masáže, velká část léčebného působení se děje díky láskyplnému soustředění terapeuta na příjemce, kdy jsou právě využívány milující ruce a milující srdce.

Toto naprosté proudění energie skrze dlouhé, plynulé a tělo oživující tahy kombinované milujícím dotekem uvolňuje vnitřní bytost a pomáhá nechat odejít staré modely přesvědčení, myšlenkové vzorce a modely chování, které jsou příčinou našich omezení a jsou uchovávány v buňkách našeho těla. Většinou jsou lidé přesvědčení, že to, čemu věříme, paměť a naše naprogramování jsou uloženy v naší hlavě, v našem mozku. Paměť a další programy jsou ale uloženy ve všech buňkách našeho těla.

Pohled Havajců na proudění energie je takový, že myšlenka nebo přesvědčení umí zablokovat proudění energie úplně stejně jako to umí svalové napětí. Lomi lomi dokáže uvolnit svalové blokády a dá proudění energie nový směr. Lomi lomi tedy není jen fyzickou zkušeností, ale zasahuje také do emocionální, mentální a spirituální úrovně. Havajci považují všechny aspekty těla za celek, takže tělesné, duševní, emocionální a duchovní tělo tvoří společně jednotku a jsou toho názoru, že když je léčení účinné na jedné úrovni, zasahuje i do úrovní ostatních.

Pokud chybí harmonie, tak následuje bolest tělesná, emocionální, duševní a duchovní. Nemoc je stavem, kdy napětí  brání proudění energie. Lomi lomi pomáhá toto napětí uvolnit a tak usnadňuje proces léčení. Na tělesné úrovni lomi lomi osvobozuje od stresu a napětí, podporuje proudění krve a lymfy a tak eliminuje působení toxinů.

Co se tedy děje během masáže lomi lomi? Jak se provádí? Lomi lomi se obvykle zahajuje klidem a tichem mezi praktikujícím terapeutem a klientem, často ruce terapeuta jemně spočívají na zádech klienta. V tomto tichu a klidu terapeut tiše řekne požehnání, vysloví modlitbu nebo prosbu, aby jakékoli léčení, které klient potřebuje přišlo skrze následující masáž. Také klient může být požádán, aby vyjádřil svůj záměr nebo přání, co chce během masáže přijmout. Terapeut potom pracuje s klientem velmi intuitivně. V tomto smyslu zde není žádná přesně předepsaná forma masáže nebo sekvencí jdoucích za sebou a žádné dvě masáže tak nejsou  shodné.

Masáž je předávána plynulými rytmickými pohyby pomocí dlaní a předloktí. Někteří lidé pocit z masáže popisují jako jemné vlny přecházející přes tělo. Dalším rysem je to, že dvě odlišné části těla jsou masírovány ve stejném momentě. Například jedna paže nebo dlaň pracuje na rameni a druhá dlaň pracuje na protilehlém kyčli. To pomáhá příjemci se zcela uvolnit, protože pro jeho pozornost je velmi obtížné se soustředit na dvě odlišné partie najednou. Pokud se nepracuje na izolovaných částech těla, tak je dosaženo hlubokého pocitu rovnováhy a harmonie. Jak bylo řečeno již dříve, ačkoli je technika důležitá, prioritou zůstává milovat tělo a používat intuici tak, aby masáž byla klientovi na míru. Příjemce ležící na masérském lehátku není vnímán jako něco strnulého, ale je to bytost vracející se do rovnováhy a harmonie. Je důležité si pamatovat, že terapeut neléčí, ale napomáhá procesu uzdravování.

Krátké hmaty a dlouhé tahy přes celé tělo také pomáhají uvolnit energii, změkčují tělo, podporují volný a hojný tok životní energie v těle příjemce. Podle filosofie Huna se energie často blokuje také v kloubech.  Jemné protahování a citlivé otáčení v kloubech také přispívá k uvolnění napětí a pomáhá rozproudit energii nikoliv násilně, ale tak, aby se byla vnímána úroveň odporu příjemce a ten se cítil příjemně. Terapeut také může během masáže stlačovat různé body, aby zesílil a rozvibroval energii, což také pomůže uvolnit blokády.
Tanec nebo hula pohyby kombinované s určitou technikou dechu jsou také důležitou součástí lomi lomi. masáž lomi lomiSmyslem tance hula, který je prováděn kolem masérského lehátka v průběhu masáže není vypadat při masáži efektně! Tyto pohyby jsou také důležité, protože napomáhají toku energie mezi terapeutem a přijímajícím a pomáhají udržet vysokou hladinu energie během celého procesu léčení. Tanec je navíc kombinován s dechovými technikami, jejich účel a účinek je stejný jako u tance – udržet tok energie. Starostlivost o dech, který je esencí Tvůrce nebo chcete-li projevem univerzální energie, je starou havajskou uměním a také zlepšuje tok energie.
Dalším viditelným odlišením od ostatních masáží je to, že masírovaná osoba leží přímo na hladkém (vinyl) přehozu na masérském stole a nikoliv na ručnících. Také není kompletně zakryta pomocí ručníků nebo prostěradla, jak to známe například z relaxačních aroma masáží nebo sportovních masáží. Je přikryta pouze malým ručníkem nebo prostěradlem, což ponechává většinu těla během masáže volně přístupnou, zatímco intimní partie jsou zakryty. To umožňuje volně pracovat s tělem během masáže a provádět tahy přes celou délku těla bez přerušení plynulého toku masáže. Možná Vás napadlo, že příjemci musí být během masáže zima, a zvlášť třeba v zimním období. Abychom těmto nechtěným zážitkům předešli a zajistili dostatečný komfort klienta, musíme místnost dostatečně vytopit na příjemnou teplotu.
Protože masér pracuje intuitivně, tak masáž může být pomalá a velmi relaxační, nebo také může být trochu rychlejší, povzbuzující a oživující. Příjemce může někdy mít zážitek uvolnění emocí nebo negativních emocí, negativních návyků a reakcí a dalšího „harampádí“, které se v minulosti nashromáždilo v buňkách těla. Tento léčivý proces pokračuje dlouho po masáži.
Masírovat může jeden terapeut, dva nebo více osob dohromady. Pokud masírují dva terapeuti zavádí to příjemce do mnohem hlubšího stavu relaxace, protože není možné se soustředit na čtyři ruce, které každá provádí něco jiného na různých partiích. Je to slastný a ohromující zážitek.havajská masáž
Na začátku jsem vyslovil Aloha! Duch aloha vypovídá o postoji přátelského přijetí díky kterým jsou obyvatelé havajských ostrovů tak ve světě proslaveni. Slovo nebo pozdrav Aloha znamená mnohem více než ahoj, nashledanou nebo láska. Hlubším smyslem aloha je radostné sdílení životní energie v přítomnosti. Jedním z tajemství lomi lomi je milovat a oživovat tělo tak, jako by bylo Vaše vlastní. Aunty Margaret, která je jedním z nejstarších a široce uznávaných učitelů lomi lomi definuje lomi lomi jako „ milující dotek – spojení srdce, rukou a duše se Zdrojem všeho živého“. Studenti masáže lomi lomi se učí nechat proudit lásku ze srdce skrze ruce do duše toho, kdo masáž přijímá. Léčení se zlepšuje díky lásce, přijímání lásky a dávání lásky. V Oxfordském slovníku je láska popsána jako něžnost, hlubší nebo vášnivý cit k někomu nebo něčemu. Pro Havajce je to mnohem více. Zahrnuje totiž také toleranci, odpuštění, přijetí, neodsuzování, uznání, soucit, respekt a další významy. To je to nejdůležitější o havajské masáži lomi lomi.


Kontakt

Issis Harmony

Mostecká 224/3
Litoměřice

Zdenička Eliška Veselá
721 709 192